V sobotu 21. 1. 2023 se bude konat členská schůze ZBK OLK v hotelu U Tří králů v Tovačově - od 10:30 hodin do 13:00 hodin. Souřadnice: 49.4299558N, 17.2888050E.

Na žádost vedení SZBK ČR naši členové prezentovali činnost Svazu záchranných brigád kynologů ČR na Moravskoslezské komoře SD ČČK. Za Záchrannou brigádu kynologů Olomouckého kraje na tomto fóru vystoupili s prezentací činnosti SZBK ČR a ZBK OLK Hana Černochová a Michaela Gehrová. Akce se účastnili i jejich psí parťáci Uxa, Sorbon a Cappy.

Dne 24. 5. 2022 ZBK OLK pořádala záchranářské zkoušky podle mezinárodního zkušebního řádu ve výcvikovém středisku Svazu záchranných brigád kynologů Spáleniště.

Koncem listopadu jsme při hledání nových výcvikových prostorů zavítali na zámek Dlouhá Loučka. Úvodní prohlídka proběhla pod vedením Zámecký Tým Dlouhá Loučka, který se o tuto památku stará a snaží se o její rekonstrukci. Zámek samotný nám ukázal mnoho možností pro naše výcvikové potřeby. Zároveň jsme se domluvili, že v rámci každého výcviku na...