ZKOUŠKY DLE MEZINÁRODNÍHO ZKUŠEBNÍHO ŘÁDU 7. 10. 2023

10.10.2023

ZKOUŠKY DLE MEZINÁRODNÍHO ZKUŠEBNÍHO ŘÁDU 7. 10. 2023 - RH FLA, RH FLA/N, RH FLV, RH FLV/N, RH FA

Rádi bychom vás informovali o úspěšném průběhu zkoušek záchranářské kynologie, které se konaly 7. 10. 2023.

Zkoušky organizovala Záchranná brigáda kynologů Olomouckého kraje a uskutečnily se ve výcvikovém areálu Kynologického klubu Tovačov, kde má i ZBK OLK výcvikové zázemí. Zkoušek se účastnilo 15 týmů - psovod + pes. Účastníci byli jak z domovské organizace ZBK OLK, tak z organizace Sirius a jsme moc rádi i za účast psovodky z Polska.

Během zkoušek museli psi a jejich psovodi předvést své dovednosti v části poslušnost, v terénním vyhledávání osob a u zkoušky RH FA záchranné stopování. Zkoušky záchranářské kynologie jsou důležitým krokem ve výcviku záchranářských psů a jejich psovodů.

Jako rozhodčí byla na tuto akci delegována Svazem záchranných brigád kynologů ČR Pavla Foltynová, které moc děkujeme za posuzování a velmi důležitou zpětnou vazbu, která naše psovody posune zase o kus dál ve výcviku psů.

Gratulujeme všem účastníkům, přejeme mnoho úspěchů v dalším výcviku a také jim chceme poděkovat za jejich tvrdou práci a odhodlání.

Děkujeme organizačnímu týmu, který se podílel na přípravě zkoušek, děkujeme vedoucímu zkoušek - Pavel Strnad, děkujeme vedoucímu terénů - Martin Soldán, děkujeme figurantům - Jitka Galetková, Miroslav Appl, Josef Bartoš, děkujeme děvčatům, které se staraly o to, že jsme neměli hlad a žízeň, děkujeme vedoucí ZBK OLK Ivě Valešové.

Děkujeme Město Tovačov za přízeň a podporu. Děkujeme panu starostovi Marku Svobodovi za milá slova a jeho účast na zahájení zkoušek.

mg

foto Jiří Kliment